Тваринництво

Теплові навіси в боксах для опоросу заощаджують електроенергії для обігріву

Теплові навіси в боксах для опоросу заощаджують електроенергії для обігріву

Системи локального обігріву у свинарниках допомагають отримувати високі показники продуктивності тварин і при цьому суттєво знизити витрати. Їхнє встановлення виправдано у приміщеннях для опоросу, дорощування поросят та на ранніх етапах утримання свиней за технологією Wean to Finish.

Традиційно використовують інфрачервоні брудери чи лампи, килимки та панелі з підігрівом. Також набувають популярності теплові навіси в боксах для опоросу. Їхнє встановлення потребує додаткових інвестицій, однак позитивний вплив на здоров’я не лише поросят, а й свиноматок, а також зниження витрат на опалення, скорочує термін окупності до мінімуму.

Так, дослідження, проведене вченими Університету штату Міннесота (США), продемонструвало, що використання навісів скорочує споживання електроенергії для обігріву на 43%, природного газу – на 46%.

Крім того, свиноматки в боксах із навісами під час та в кінці лактації були в кращому стані, ніж свиноматки в контрольній групі. Тварини з’їдали в середньому на 0,4 кг більше корму протягом дня. Вчені припускають, що позитивним чинником впливу була прохолодніша температура в приміщенні.

АgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!