Тваринництво

Сировари мають намір і далі підвищувати ціни

Сир, як і всі молокопродукти, подорожчав і в світі, і в Україні. Вартість вітчизняного сиру практично завжди була вище світової. А нарізі вітчизняний сир вже відчутно дорожчий, ніж у Білорусі, і його ціни впритул наблизилися до рівня російських, пише «Інфагро».

Так, деякі великі оператори мають намір у жовтні збільшити ціну на сир на чергові 5%. На полицях у магазинах він не буде дешевшим за 220 грн/кг.

Виробництво справжнього сичужного сиру в серпні склало близько 5,5 тис. тонн (-18% до серпня 2020 року), а сирного напівтвердого продукту – 3,8 тис. тонн. У вересні, а тим паче в жовтні виробництво сиру в Україні скоротиться ще більше.

Сировари вважають, що підняття цін у ситуації, що склалася, необхідне для виживання виробництва. Але це призводить до того, що споживач все більше схиляється до купівлі дешевшого імпортного сиру, звикає до смакових якостей дешевшого, наприклад польського, сиру. 

І якщо в майбутньому ціни зрівняються, то багато хто вже робитиме вибір на користь іноземного продукту. Загалом шансів швидко відновити виробництво буде зовсім мало, навіть якщо раптом українське молоко стане дешевим, а ціни на газ впадуть у рази.