Тваринництво

Сире молоко подешевшало ще на 31 коп.

На 5 червня середньозважена ціна трьох ґатунків молока-сировини подешевшала на 31 коп., як порівняти з попереднім місяцем, ‒ до 13,44 грн/кг (без ПДВ).

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстраґатунку знизилася на 30 коп. ‒ до 13,69 грн/кг. Діапазон цін на таку сировину в господарствах варіюється від 13,2 до 14,1 грн/кг.

Вищий ґатунок у середньому коштує 13,69 грн/кг, втративши також 30 коп., як порівняти з травнем. Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,2 до 14,1 грн/кг.

Середня ціна на молоко першого ґатунку знизилася н 34 коп. ‒ до 12,95 грн/кг. Мінімальна ціна на таку сировину в господарствах ‒ 12,65 грн/кг, максимальна – 13,2 грн/кг.

Зниження цін на молоко-сировину на початку червня було точковим, зауважив Георгій Кухалейшвілі. Масового падіння, характерного для другої половини квітня і травня не відбулося.

Зростання обсягів експорту молочних продуктів може стримувати подальше зниження закупівельних цін. Підвищення цін на біржові молочні продукти в  світі, девальвація гривні, зниження ціни на сире молоко (в середньому на 26% дешевше, ніж у ЄС) ‒ все це підвищило привабливість молочних продуктів українського виробництва на зовнішніх ринках. В Україні поліпшилася рентабельність виробництва біржових товарів, у тому числі сухого молока й вершкового масла.

Як повідомлялося, за чотири місяці підприємства збільшили виробництво молока на 6%.