Синтетичні піретроїди рентабельні для боротьби з паразитичними комахами
Використання синтетичних піретроїдів для боротьби з паразитичними комахами у птахівництві – економічно обґрунтовано й рентабельно.
Синтетичним піретроїдам властива досить висока інсектицидна активність, швидкий прояв і тривала залишкова дія на волосяному покриві навіть за низьких доз, пише журнал «Наше птахівництво».
Для оброблення птиці застосовують синтетичні піретроїди у вигляді розчинів, емульгувальних концентратів, аерозолів, порошків, дустів, мазей, лініментів тощо. Найпоширеніші методи – обприскування шкірного покриву емульсіями та суспензіями, обтирання шкірно-волосяного покриву на обмежених ділянках тіла, аерозольне оброблення.
Хімічна активність будь-якого засобу зростає за використання його у формі аерозолю. У дрібнотоварних птахівничих господарствах із вільно-вигульним утриманням птиці ефективними є зольно-піщані ванни з додаванням порошку синтетичних піретроїдів, індивідуальне оброблення водними розчинами ектоцидних засобів. Однак метод застосування інсектоакариду необхідно узгоджувати й коригувати відповідно до наявного у птахогосподарстві ектопаразитозу.
Синтетичні піретроїди відносно нешкідливі, як порівняти з іншими класами інсектоакарицидів. Проте за порушення умов застосування та зберігання спричиняють надзвичайно загрозливі токсичні ефекти і в птиці, і в людини. Тому актуальним є всебічне й детальне вивчення фармакотоксикологічних властивостей піретроїдів синтетичного походження. Нерегламентоване застосування цих сполук несе пряму загрозу жителям екосистем.
Як повідомлялося, боротьба з летючими комахами у тваринницьких приміщеннях ефективна в повітрі.