Силос і зерно кукурудзи найчастіше уражуються мікроскопічними грибами
Експерти, які досліджують дію мікотоксинів на живі організми, дійшли висновку, що гранично допустимих, безпечних рівнів мікотоксинів у кормах не може бути. Навіть мінімальна їхня кількість шкідливо впливає на організм тварин і людини. Крім того, за споживання забруднених кормів мікотоксини можуть акумулюватися (накопичуватися) в організмі.
У багатьох молочних господарств у структурі раціонів корів силос і зерно кукурудзи є домінантними. Саме ці види кормів найчастіше уражуються мікроскопічними грибами.
Зокрема, погано ущільнений силос кукурудзи, заготовлений із перезрілих рослин і/або за порушення технології його трамбування, часто стає причиною мікотоксикозів у корів.
Розвиток мікроміцетів і накопичення мікотоксинів у такому силосі відбувається через вільний доступ повітря, високу вологість і плюсову температуру, що забезпечують оптимальні умови для їхнього росту й розвитку.
Щоб запобігти гострому мікотоксикозу корів, необхідно дотримуватися певних правил. Під час сушіння зерна, його зберігання та підготовки кормів до згодовування потрібно дотримуватися чистоти технологічних ліній, устаткування, своєчасно усувати джерела вологи, здійснювати регулярну аерацію зерна, запобігати заселенню гризунами.
Додати коментар