Тваринництво

Свиноматки можуть загинути від наслідків теплового стресу

Фізіологічні обмеження та наявність підшкірного жиру роблять свиней сприйнятливими до теплового стресу.

Так, у них практично відсутні функціональні потові залози, тому випар відбувається тільки через слиновиділення та пришвидшене дихання. Таким чином, свині не здатні регулювати температуру свого тіла через випаровування і позбуваються надмірного тепла шляхом його розсіювання.

Свиноматки для терморегуляції використовують природні механізми пристосування, ресурси на це вони беруть від інших функцій організму. Результатом цього є погіршення фізичного стану, безпліддя, зниження продукування молока, а також зниження виживаності й розвитку поросят. Найпоширенішим симптомом теплового стресу в свиноматок є зниження споживання корму та збільшення частоти дихання.

Зниження споживання корму зменшує ендогенне вироблення тепла. Якщо тепловий стрес триває, надміру зростає споживання води, накопичуються утворені в організмі кислоти, що призводить до порушення кислотно-лужного балансу. Це може спричинити діарею або, у важких випадках, навіть смерть.

Коли температура повітря перевищує +24 °C, залежно від вологості, свиноматки можуть почати відчувати негативні наслідки теплового стресу: споживання корму знижується приблизно на 0,5 кг на день.

Іншими симптомами теплового стресу є те, що свиноматка лягає на підлогу чи інші прохолодні поверхні, знижена фізична активність, пошук води, скорочення споживання корму.

Якщо не усувати причини захворювання, у свиноматок швидко розвивається коматозний стан, тварини раптово гинуть з явищами клінічних судом, серцевої недостатності й асфіксії. Гіпертермія може стати причиною розвитку у тварин аутоінфекції, яка без лікування закінчується сепсисом і загибеллю свиноматки.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!