Тваринництво

Свиней часто уражує змішана інфекція, зумовлена збудниками кокцидіозу і клостридіями

Свиней часто уражує змішана інфекція, зумовлена збудниками кокцидіозу і клостридіями

Головні вороги благополуччя й цілісності кишківника свиней – кокцидіози та бактеріальні ентерити, які взаємопов’язані. Свиней частіше уражує змішана інфекція, зумовлена збудниками кокцидіозу і бактеріями Сlostridium.

Служба контролю здоров’я тварин в Оснабрюці (Німеччина) в рамках звичайного контролю за тваринами вивчила 281 зразок калу поросят. Із них 89% містив ооцисти клостридій, а у 81% зразків було виявлено позитивну реакцію на Сlostridium perfringens типу А.

У подібній ситуації кокцидіоз спричиняє первинне ушкодження стінки кишківника, а умовно патогенна мікрофлора – Сlostridium – уже легко проникає в організм і викликає подальше погіршення стану тварини.

Це захворювання відоме як некротичний ентерит, що призводить до важкої діареї і часто – до загибелі свиней.

Некротичний ентерит – токсикоінфекційна хвороба свиней, переважно новонароджених поросят, яка має гострий перебіг. Характеризується діареєю, геморагічним запаленням кишківника, явищами токсикозу та високою летальністю. Джерелом інфекції є хворі поросята й свиноматки – носії клостридій, які виділяють збудник у навколишнє середовище переважно з каловими масами. Зараження новонароджених поросят відбувається аліментарно, зокрема, через забруднені соски свиноматок, місця групового утримання супоросних свиноматок, руки персоналу, брудні годівниці тощо.

Ентеритні клостридії типу А зазвичай є в нормальній мікрофлорі поросят і свиней, не завдаючи їм видимого збитку. Однак за несприятливих умов деякі штами цього типу, що продукують найбільшу кількість токсинів, активно розмножуються й викликають сильний ентерит у поросят.

Виявлені типи Clostridium perfringens B, C, D і E реєструють у районах із високою захворюваністю тварин. Найбільшу небезпеку становлять типи В і С, викликаючи стрімкий перебіг хвороби й високу летальність поросят – до 100%.

Ефективним способом збереження цілісності слизової кишківника є створення на ній захисного шару, зокрема за допомогою рослинних поліфенолів – танінів. Ці натуральні речовини чинять протидіарейну, а також протимікробну, протизапальну та в’язку дію на слизову кишківника.

Раніше повідомлялося, які компоненти корму можуть пошкодити кишківник поросят.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!