Тваринництво

Свіжозмішані вакцини мають кращий вплив на поросят

Свіжозмішані вакцини мають кращий вплив на поросят

Під час застосування свіжозмішаних вакцин проти цирковірусу 1 мл + 1 мл мікоплазми (комбінація 1) загальний стан поросят був кращим.  

Показники рівня стресу та запальних процесів у них були менші, ніж під час використання попередньо змішаних вакцин 2 мл проти цирковірусу та мікоплазми (комбінація 2).

Про це свідчать результати дослідів іспанських вчених. Вони запропонували відстежувати білки гострої фази як біомаркери стресу відлучених і вакцинованих поросят. Показники гаптоглобіну, реактивного білка, ректальної температури та добового приросту були оцінені після введення двох різних комерційних комбінацій проти цирковірусу та мікоплазми.

На сьомий день після відлучення поросят зважили та вакцинували.

За першу добу група поросят, яким надали препарати з комбінації 1, отримала 173 г приросту на одного. Тим часом друга група втратила по 29 г.

Через 39 днів після вакцинації вага поросят у групі з комбінацією 1 і комбінацією 2 була відповідно 13,01 та 11,5 кг.

Через 24 години після вакцинації концентрації гаптоглобіну та реактивного білка були суттєво більшими у групі з комбінацією 2, ніж у групі з комбінацією 1. Ректальна температура через 7 годин після вакцинації становила 40,9 °С та 39,9 °С відповідно.

Збільшення температури тіла негативно впливає на споживання корму, що своєю чергою призвело до втрати ваги поросят у групі з комбінацією 2 у першу добу після введення вакцини.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!