Тваринництво

Світова ціна на молоко у 2022 році буде вищою за $55/ц

Світова ціна на молоко у 2022 році буде вищою за $55/ц

Очікувана ціна молока-сировини за березень від IFCN буде на 6,6% вищою, ніж у лютому – $62,2/ц ЕСМ.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока.

Основною причиною буде переважання попиту над пропозицією, яке пов’язано з негативною динамікою зростання виробництва молока у світі, а також збільшенням собівартості виробництва та інфляцією. Наслідки війни, розв’язаної росією проти України відіграють значну роль у зростанні собівартості виробництва.

Середня ціна на молоко в 2022 році, в залежності від регіону, коливатиметься в межах $59-71/ц. Прогнозована ціна для Нової Зеландії – $65 (+6,5%), ЄС – $71 (+14%), США – $59 (+7,3%).

Аналітики оцінюють світову ціну на молоко у 2022 році на рівні вище $55. Зокрема, StoneX очікує $55,6, Rabobank – $60.4, а Fonterra – $57.

Експерти вже наголошують на зниженні попиту в чутливих до зростання цін регіонах: на Близькому Сході, в Африці, Південно-Східній Азії. Активнішими залишаються країни Північної Азії, ЄС і Північної Америки. На такому тлі ціна молока могла б падати, але через низькі запаси молока, котрі важко відновити в короткостроковому періоді, цього, швидше за все, не відбудеться.

Не останнє місце в прогнозуванні цін на молоко і наслідків посідає війна в Україні. Не зважаючи на те, що ані Україна, ані росія не є мажоритарними гравцями на глобальному молочному ринку, вони мають значний вплив на формування собівартості. Адже вони – основні постачальники кормів і палива на глобальному ринку.

Крім того, зростання цін на нафту прямо пропорційно впливає на формування попиту в країнах третього світу. З початком війни в Україні стало, як ніколи, помітне переплетіння всіх аграрних ринків при формуванні ціни.

Як повідомлялося, індекс цін на молочну продукцію на останніх торгах GDT впав на 3,6%.

Нагадаємо, в Україні зростає закупівельна ціна промислового молока-сировини.