Тваринництво

Світловою програмою регулюють зростання живої ваги птиці

Світлова програма має одне з ключових значень у формуванні імунітету птиці й регулюванні її росту. Збільшуючи або зменшуючи світловий день, контролюють зростання живої ваги птиці.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів лікар ветеринарної медицини ТОВ «Агропродсервіс Вест» Володимир Сисак.

«Але за дуже активного зростання ваги організм птиці може просто не витримати, що призведе до зниження якісних показників м’ясної продукції, – наголосив він. – Тому на підприємстві є чіткі рекомендації, які орієнтовані на показники приростів птиці».

Так, якщо бройлер набирає 190-200 г на п’яту-сьому добу, то в господарстві поступово зменшують кількість світлових годин, тобто заходять у темряву, зазначив Володимир Сисак.

«Під час посадки курчат світло зовсім не вимикаємо, а з третьої-п’ятої доби вимикаємо на одну годину з подальшим збільшенням до 4-6 годин», – додав він.

Як повідомлялося, у перший тиждень життя курчат освітленість має бути вдвічі-тричі вищою, ніж у подальший період.

Довідка

«Агропродсервіс Вест» (Тернопільська область)займається вирощуванням бройлерів. Утримує 270 тис. голів бройлерів і 30 тис. голів індиків. Вирощену птицю забиває у власному забійному цеху потужністю 10 тис. голів за зміну – 20 тонн м’яса птиці, яке реалізує і в сирому, і в готовому вигляді – як консервацію та кашу з курятиною.