Тваринництво

Свиней краще переміщувати групами по 10-15 голів

Свиней краще переміщувати групами по 10-15 голів

Наприкінці циклу відгодівлі свиней настає одне з найважливіших переміщень за весь технологічний процес – прогон на відвантаження для забою. Свиней треба витіснити із загону, в якому їх утримували, прогнати коридором до рампи на відвантаження і – найскладніше – заштовхати безпосередньо в транспорт.

Деякі тварини виходять самостійно, але більшість з них панікує, опирається, їх доводиться виштовхувати. Найкращий інструмент для цього – пластикові щити, якими легко створити перепону одночасно для багатьох тварин і підштовхнути їх у правильному напрямку.

Завдяки конструктивним особливостям щити гасять надмірні удари, зводячи травмування тварин до мінімуму, й значно полегшують роботу і підвищують ефективність працівників.

Велике значення має архітектура прогону, яким рухаються свині: чим менше поворотів, зміни освітлення, сторонніх рухів повітря й перепадів рівня підлоги (особливо сходинок униз), які природно свині сприймають як перешкоди, тим краще відбуватиметься переміщення.

Краще не гнати одночасно великі гурти свиней, достатньо обмежитися групами в 10-15 голів. Це зробить процес повільнішим, але значно знизить паніку, відповідно, й травматизм серед свиней.

Цікаво, що свині часто затримуються для дослідження особливостей довколишніх чи сторонніх предметів, напевно, для того щоб запам’ятати шлях.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!