Тваринництво

Стрептококоз птиці: як ліквідувати наслідки

Стрептококоз птиці: як ліквідувати наслідки

За встановлення стрептококозу у птахогосподарстві проводять щоденне вибракування хворої, ослабленої та некондиційної птиці, яку знищують безкровним методом й утилізують.

Підозрілу щодо захворювання птиці лікують препаратами, до яких чутливий збудник у конкретному господарстві.

У неблагополучних господарствах проводять аерозольну дезінфекцію приміщень за присутності птиці дезінфектантами, рекомендованими для оброблення птиці. Послід знезаражують біотермічним методом.

Згідно з показниками, можливий забій усієї птиці неблагополучної ферми за обов’язкового дотримання ветеринарно-санітарних вимог. Тушки та внутрішні органи птиці, хворої на стрептокок, утилізують, пух і перо дезінфікують.

На забої умовно здорової птиці з неблагополучних  господарств проводять повне патрання тушок. Отримані продукти забою використовують для харчових цілей після знезаражування.

За виснаження, наявності кров’яного ексудату в грудочеревній порожнині, крововиливів у підшкірній клітковині й інших змін, тушки утилізують або знищують.

Яйця, отримані від птиці з неблагополучних господарств, дезінфікують і використовують для внутрішньогосподарських потреб після проварювання щонайменше 10 хвилин.

У птахогосподарствах, неблагополучних щодо бактеріозу, проводять заходи з підвищення резистентності організму, максимально покращують санітарно-гігієнічні параметри. За потреби здійснюють обробку антибактеріальними препаратами.

Після забою птиці та повного звільнення приміщення здійснюють санацію з обов’язковим механічним очищенням приміщень, обладнання й інвентарю, миттям із дезінфектантами та дезінфекцією. Пташник обробляють ультрафіолетом.

Карантинні обмеження з птахогосподарства знімають через 30 діб після останнього виявлення хворої чи підозрілої у захворюванні птиці та проведення остаточних ветеринарно-санітарних заходів.

Довідка

Стрептококоз птиці – інфекційна хвороба, що проявляється в септичній або локальній формі й характеризується паралічами, артритами, кон’юнктивітами.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!