Тваринництво

Стратегії годівлі корів для запобігання гіпокальціємії не застосовують одночасно

Стратегії годівлі корів для запобігання гіпокальціємії не застосовують одночасно

Молочним коровам із субклінічною гіпокальціємією не рекомендується внутрішньовенно вводити кальцій, на відміну від випадків молочної лихоманки. Адже це може призвести до тривалого зниження концентрації кальцію в крові, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Дослідники виявили, що через 6 годин після лікування концентрація кальцію в крові падає нижче за вихідний рівень. Ба більше, концентрація кальцію в крові лишається нижчою від рівнів, виміряних у корів, які не отримували кальцій внутрішньовенно.

Є 2 основні стратегії годівлі корів пізнього сухостою, які допомагають поліпшити споживання корму тваринами та знизити частоту метаболічних порушень, пов’язаних із проявами гіпокальціємії. Вони активізують механізми, які дозволяють корові швидко отримувати з кісткових запасів кальцій, коли потреба в ньому різко зростає під час отелення. Однак обидві стратегії не повинні використовуватися разом.

Перша полягає в обмеженні споживання кальцію до кількості, меншої ніж 60 г на добу, адже високий уміст кальцію в раціоні знижує його засвоєння. За більшого споживання кальцію підтримується його високий рівень у крові, екскреція збільшується, причому гормональний механізм мобілізації кальцію з кісток вимикається.

Другу стратегію засновано на концепції катіонно-аніонного балансу раціону. Катіони натрію (Na+) та калію (К+) несуть позитивні заряди й підвищують рН у крові. Аніони, зокрема хлору (Cl) і сірка (S2–), несуть негативні заряди та мають підкислювальний ефект у крові (зниження рН). Коли баланс між катіонами й аніонами негативний, рН крові знижується. Для нейтралізації низького рН крові, спричиненого негативним балансом, корова мобілізує буфери, включно з кальція фосфатом і бікарбонатом із кістяка.

Нагадаємо, за гіпокальціємії кальцій можна вводити коровам внутрішньовенно або підшкірно.