Тваринництво

Стан пупка новонародженого теляти перевіряють протягом першого тижня

Дотримання ветеринарно-санітарних правил під час отелення запобігає запаленню пупка у телят, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Після того, як теля починає самостійно дихати, видаляють сміття або солому з пуповини і негайно занурюють її у дезінфекційний розчин. Повторні занурення збільшених канатиків пуповини протягом перших кількох днів життя досить добре себе зарекомендували як профілактика омфаліту (запалення пуповини).

Бажано, щоб у телят до сьомої доби після народження висохла кукса пуповини.

Забезпечення новонароджених телят чистою сухою підстилкою важливе, особливо для телят без зовнішньої пуповини. Не можна допускати забруднення тварин гноївкою, сечею й іншим брудом.

Новонародженим телятам потрібно згодовувати достатню кількість молозива доброї якості. Причому перше його споживання має відбутися протягом двох годин після народження.

Теляті слід задавати молозиво в кількості приблизно 15% від маси тіла в перший день, розділивши його на два годування. Це забезпечує утворення колострального імунітету, який захищає від бактеріальних інфекцій, що можуть розвиватися внаслідок інфікування пуповини.

Стан пуповини повторно перевіряють через 24 години. Треба переконатися, що вона пересихає, а також чи немає інфекцій пупка або гриж. За потреби повторного занурення пуповини використовують настоянку йоду (щонайменше 7%).

Пуповину потрібно занурювати у дезінфекційний розчин на всю довжину, аж до живота теляти. Замінюють дезінфекційний розчин для занурення пуповини через кожних п’ять телят або два дні, залежно від того, що настане раніше.

Протягом першого тижня слід перевіряти стан пупка принаймні один раз на день, доки пуповинний канатик не загоїться й не висохне.

Пуповина має бути сухою, без неприємного запаху, пальпування не повинно викликати больової реакції у теляти.

Пуповина вважається сухою, коли висихає по всій довжині канатика пупка аж до місця з’єднання зі шкірою живота теляти.

За інфікування пуповини треба негайно розпочинати лікування хворих телят.

Нагадаємо, необхідно контролювати респіраторне здоров’я телят.