Тваринництво

Сріблястий карась і лящ – лідери промислового вилову за I півріччя

Сріблястий карась і лящ – лідери промислового вилову за I півріччя

Протягом січня-червня 2024 року промислові рибалки загалом виловили у водоймах України 2,1 тис. тонн водних біоресурсів ‒ на 35% більше, як порівняти з аналогічним періодом 2023 року.

Про це повідомили в Держрибагентстві.

Лідером промислового вилову вже традиційно є сріблястий карась – 572 тонни. Масовість цього виду зумовлена його високою адаптивністю: ця риба живе майже всюди, всеїдна, може розмножуватися декілька разів на рік і без запліднення ікринок.

Крім сріблястого карася, основу промислового вилову також склали: лящ – 400 тонн, тюлька – 286 тонн, тараня (плітка) – 226 тонн, чорноморський оселедець – 126 тонн, плоскирка – 113 тонн, рослиноїдні види риб – 78 тонн, судак – 68 тонн, окунь – 45 тонн, синець – 38 тонн.

Як і раніше, через заблоковані внаслідок військової агресії рф Чорне й Азовське моря фактично не здійснюється промисловий вилов морських видів (калкан, глось, кефалеві, хамса, рапана, бички, креветка, піленгас та інші), які складали значну частку промислу в довоєнні роки.

Від початку року найбільше водних біоресурсів добуто в Кременчуцькому водосховищі – 771 тонну, що перевищило торішній показник за І півріччя на 45%.

Як повідомлялося, вперше в історії аквакультура стала основним виробником водних біоресурсів у світі.