Спектр світла натрієвих ламп підходить для птиці в період несучості
Більшість випромінюваного світла натрієвими лампами високого тиску (ДНаТ) припадає на жовто-червону ділянку спектра, що чудово підходить для всіх видів птиці в період несучості.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
До того ж натрієві лампи високого тиску перевершують за енергоефективністю більшість інших джерел світла, мають тривалий термін служби – до 28 тис. годин, на відміну від люмінесцентних і металогалогенних ламп, у них практично відсутнє мерехтіння.
У США й Канаді такі лампи широко застосовують для утримання індиків і м’ясних курей батьківського стада. Також світильники для пташників з такими лампами потужністю 285 та 440 Вт випускає компанія Agrilight, вони уніфіковані зі світильниками для металогалогенних ламп.
Однак натрієві лампи мають і недоліки. Як і металогалогенні лампи, їх можна використовувати лише в пташниках заввишки не менше 3,7 м. Крім того, вони дуже чутливі до коливань напруги. Серед мінусів і тривале вмикання – до 5 хвилин, а також уміст ртуті в колбі, тому натрієві лампи підлягають спеціальній утилізації.