Тваринництво

Спеціальні іграшки відволікають свиней від кусання хвостів

Спеціальні іграшки відволікають свиней від кусання хвостів

За збільшення рівня стресу у свиней у них виникає потреба гризти навколишні предмети, і хвіст із них – найдоступніший.

Будь-які хвороби у стаді посилюють рівень стресу й агресії у свиней. Паракератоз і ексудативний епідерміт, як й інші пошкодження шкіри, призводять до підвищеної цікавості свиней до ділянки хвоста, її жування та кусання.

Хвороби, що пов’язані з розладами травлення, спонукають тварин частіше пересуватися загоном, хвости їхні активніші, через що вони стають об’єктом цікавості інших тварин у загоні.

Бажано видалити із загону покусаних й агресивних свиней, застосувати різноманітні спреї або мазі від кусання, терміново надавати допомогу покусаним свиням й аналізувати причини стресу чи аномальної агресії.

Нехитрим методом для усунення стресів і запобігання шкідливій звичці кусатись є влаштування в загоні спеціальних іграшок, які вдосталь можна досліджувати й кусати та які не створюють тваринам дискомфорту в загоні.

Важливий момент – освітлення. Воно не має бути занадто яскравим чи занадто тьмяним. Оптимальний рівень освітленості – 60 люкс. За яскравого світла свиней приваблюватиме колір крові на вже обкусаних хвостах. Загони мають бути затемнені принаймні 6 годин на добу. Це допоможе зменшити нетипову агресивну поведінку у свиней.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!