Тваринництво

Смертність свиней від ураження ВРРСС на дорощуванні та відгодівлі може сягати 20%

Смертність свиней від ураження ВРРСС на дорощуванні та відгодівлі може сягати 20%

Смертність свиней від ураження вірусом репродуктивного та респіраторного синдрому свиней (ВРРСС) на дорощуванні та відгодівлі може становити до 20%. Найбільшого економічного збитку ВРРСС завдає в разі інфікування ремонтних свинок і свиноматок, бо в цьому разі спостерігатимуться репродуктивні прояви захворювання.

Проведені дослідження показали, що комерційні вакцини на основі ВРРСС типу 2 не можуть контролювати інфекцію, спричинену вірусом РРСС типу 1. Водночас вакцинація поросят вірусом типу 1 на основі штаму VP-046 BIS веде до значного підвищення продуктивних показників і зниження рівня смертності. Цей препарат є ефективним на фермах із циркуляцією 1-го й 2-го типів ВРРСС.

Вік вакцинації для поросят має розраховуватися на даних серологічних досліджень й аналізу рівня антитіл до ВРРСС у динаміці. Вчені виявили закономірність наявності вакцинного вірусу в організмі поросят залежно від віку вакцинованих тварин.

Ефект ранньої вакцинації поросят (до чотирьох тижнів) від РРСС можуть знівелювати материнські антитіла, що призведе до зниження захисних властивостей вакцини. Причому материнські антитіла можуть пригнічувати як клітинний, так і гуморальний поствакцинальний імунітет. Тому обов’язково потрібно враховувати рівень материнських антитіл в організмі поросят перед уведенням вакцинації у цей період.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!