Сіно ‒ природний корм для корови
Молоко, отримане від корів на сінному типі годівлі, спрямовують для виробництва продуктів преміумкласу, наприклад пармезану. Сіно люцерни, заготовлене за сучасними технологіями, є найякіснішим продуктом у групі грубих кормів.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Нині основними інгредієнтами раціону корів в Україні є силос і сінаж. У якісному сіні вміст протеїну сягає 24%, що дає змогу скоротити використання шротів на 10%, натомість у якісному сінажі ‒ 17-20%.
Завдяки сінному типу годівлі поліпшується здоров’я корів і збільшується кількість лактацій.
Сіно ‒ природний корм для корови, що зберігає свою кормову цінність кілька років. Тоді як сінаж, неправильно вийнятий із ями чи траншеї, втрачає до 40% енергетичної цінності.
Побутує думка, що заготівля сіна ‒ це дорого й проблемно. Але як порівняти з сінажем, заготівля сіна простіша та потребує менше техніки, а клімат України якнайкраще підходить для цього.
Завдяки заготівлі сіна з системою досушування в тюках методом активного вентилювання теплим повітрям мінімізується втрата листочків і суцвіть. У такому сіні зберігається на 25-30% більше кормових одиниць і на 40-45% більше перетравного протеїну, як порівняти з традиційним висушуванням на полі.
Як повідомлялося, тривалий період випасу ВРХ дозволяє знизити собівартість м’яса.