Тваринництво

«Сімейні молочні ферми» залучили понад 28 млн грн від інвесторів

«Сімейні молочні ферми» залучили понад 28 млн грн від інвесторів

Проєкт «Сімейні молочні ферми» в 2023 році залучив понад 28 млн грн від 209 інвесторів через інвестиційні позики.

Про це повідомили у проєкті.

Основна частина цих коштів була спрямована на придбання обладнання для кормоцентру. Понад 4 млн грн пішло на обладнання «Зеленої лінії» для збирання кормів.

«Кормоцентр планує виробляти кукурудзяний силос, комбікорм і монокорм, – розповів головний технолог «Сімейних молочних ферм» Віталій Степанович. – Виробництво монокорму – інноваційна розробка зоотехнологів і ветеринарів проєкту, що дозволяє годувати корів змішаним раціоном, поліпшуючи їхню продуктивність і здоров’я. Змішаний раціон забезпечує оптимальну кислотність у рубці навіть за великих порцій комбікорму».

Ще 1,5 млн грн було витрачено на розвиток молочної переробки. Завдяки придбаному додатковому обладнанню потужність переробки зросла з 1 тонни до 3 тонн молока на добу. Молочна продукція під ТМ «Сімейні молочні ферми» доступна споживачам Рівненської, Тернопільської, Волинської, Хмельницької та Львівської областей.

13 фермерів отримали понад 2 млн грн фінансування у межах розвитку мережі сімейних молочних ферм. Кошти використовувалися для закупівлі пального під час посівної, великої рогатої худоби, будівництва корівників, облаштування пункту штучного осіменіння.

Сьогодні в рамках проєкту діють 189 сімейних молочних ферм у 12 регіонах України, кожна з яких утримує 10-50 корів. Забезпечення збалансованими кормами, виробленими кормоцентром, дозволить підвищити виробництво молока на 10-15%.

Завдяки розширенню наявних і впровадженню нових напрямів діяльності, відповідно до бізнес-плану на 2024 рік, передбачається зростання прибутковості проєкту на 27-30%.

«Сімейні молочні ферми» і надалі залучають інвестиції на умовах інвестиційної позики. Очікувана дохідність – від 21% на рік. Є три види позики: стандартна – мінімальний внесок 65 тис. грн; із підвищеною дохідністю – мінімальний внесок від 500 тис. грн; із конвертацією в капітал – мінімальний внесок від 1 млн грн.