«Сігнет-Мілк» трохи зменшив надої молока, але покращив показник жиру
Компанія «Сігнет-Мілк» (Житомирська область), молочний напрям агрохолдингу Cygnet, надоїла у 2021 році 5,9 млн л молока. Надій на фуражну корову склав 9,9 тонн на рік, що дещо менше показника за 2020 рік (10 тонн).
Про це розповів генеральний директор «Сігнет-Мілк» Сергій Степаниденко.
«Через низьку врожайність кукурудзи у 2020 році якість силосу була також низькою, – пояснив він. – На це вказує показник крохмалю (енергія): за норми 32-40 г у нас було 10-22 г. Ми заміщували цей недолік мучкою кукурудзяною, проте більше 7 кг її в раціон вводити недоцільно, бо це впливатиме на здоров’я тварин».
За словами Сергія Степаниденка, не лише силос, а й якість покупних кормів – шроту, сої, мучки кукурудзяної та інших – була гіршою, як порівняти з попереднім роком. Причиною цього також є низька врожайність культур та несприятливі погодні умови. «Усе це не дозволило нам виконати заплановане», – додав він.
Та нижчий показник надоїв перекрила жирність молока. Якщо у 2020 році жир був 3,62%, то в 2021 році – 3,75%, зазначив Сергій Степаниденко.
Також «Сігнет Мілк» торік збільшив поголів’я ВРХ на 100 голів.
«Усе завдяки сексованій спермі, коли народжуються практично телички, і справній роботі техніків штучного осіменіння», – наголосив він.
На 2022 рік компанія ставить за мету перетнути планку в 10 тонн надоїв на фуражну корову. А також впровадити ще один напрям тваринництва, деталі по якому розкриють пізніше.
Як повідомлялося, «Агропродсервіс» отримав річний надій 11,4 тонни молока на корову.