Що показує диференційна діагностика за псевдомонозу в птиці
Патолого-анатомічна картина за псевдомонозу в птиці характерна для септичного процесу. Спостерігають абсцеси в легенях, печінці, селезінці, міокарді, перикарді, ентерити. Легені запалені, різко виражена гіперемія.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
У 5-7-денного молодняку птиці часто розвивається набряк легень. Нирки бліді, сіруваті (ознаки інтоксикації). У тритижневому віці – гепатити й нефрити з крапковими крововиливами під капсулою нирок.
У частини загиблих курчат шлунок атонічний, блідо-сірий, в’ялий, пустий. М’язовий шлунок нееластичний, м’який. На розрізі – слабко розвинена м’язова стінка, кутикула легко відшаровується від м’язового шару. В порожнині шлунку – неперетравлені рештки корму темно-зеленого забарвлення.
Розвиваються ентерити, селезінка збільшується і змінює колір, на її поверхні – нечітко виражені крововиливи.
Псевдомоноз диференціюють від хвороб, перебіг яких супроводжується сепсисом та інфікуванням легенів, серця, інших паренхіматозних органів.
За гострої форми картина хвороби – найяскравіша, за блискавичної ці зміни слабко виражені. А за підгострої та хронічної форм патологоанатомічні ознаки сильно варіюються, їх супроводжують частіші омфаліти, артрити, міокардіосклерози, гнійно-фібринозні пневмонії та інше. Відповідно аналогічні зміни можуть виявлятися за пастерельозу, актинобацилльозу, орнітобактеріозу, ешерихіозу, хвороби Ньюкасла, клебсіельозу, стрептококової септицемії, гемофільозу й орнітозу.
Нагадаємо, джерелом псевдомонозу є хвора й перехворіла птиця.