Тваринництво

Що погіршує якість тушки бройлера

Важливими показниками контролю якості м’яса бройлерів є його соковитість, консистенція, здатність до утримання вологи, рН, співвідношення їстівних і неїстівних тканин у тушці, а також органолептичні властивості, зокрема колір, смак та аромат.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Наявність сторонніх включень, кількість патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, пестицидів, радіонуклідів Cs137 та Sr90, солей важких металів, залишків лікарських засобів чітко регламентується ДСТУ, ТУ та іншою нормативною документацією.

Крововиливи різного розміру та локалізації на тушках свідчать про незбалансованість раціону птиці (нестача селену, вітамінів Е і К, порушення співвідношення вітамінів А і D), мікотоксини у кормах, інфекційні чи інвазійні захворювання.

Брутальне відловлювання птиці за транспортування на переробні підприємства, температурний стрес під час перевезення, порушення технології навішування на контейнер забійної лінії, оглушення, знекровлення та ощипування – не менш важливі провокаційні чинники появи крововиливів на тілі.

Крововиливи у м’язовій тканині є наслідком порушення цілісності кровоносних судин та тканин, особливо вони небажані в грудних чи стегнових м’язах.

Доволі частою проблемою забійних бройлерів є розриви шкіри, переломи, вивихи, садна чи інші пошкодження, які з’являються через подовження термінів вирощування, перевищення щільності посадки птиці в пташниках, конструктивні недоліки технологічного обладнання пташників, його моральну застарілість або нераціональне розташування.

Не варто нехтувати дотриманням техніки відловлювання, завантаження та вивантаження птиці й чіткістю температурних режимів під час ошпарювання тушок.

Нестача в раціоні фосфору також провокує порушення цілісності шкіри тушок. Порушення режиму електрооглушення спричиняє переломи кінцівок за забою.

Товарний вигляд тушок псується залишками жовчі, яка найчастіше потрапляє внаслідок збою режимів патрання. Надлишок у раціонах птиці вітаміну Е знижує соковитість м’язів у тушках, порушує забарвлення, спричиняє появу непритаманних запаху та смаку. Оскільки вітамін Е – природний антиоксидант, його чітке балансування в раціоні подовжує збереженість тушок за тривалого зберігання.