Тваринництво

Що найвідчутніше впливає на мікробіоту птиці

На склад кишкової мікробіоти птиці впливають вік, порода та стать птиці. Однак найвідчутніший вплив мають джерело корму, його оброблення та навколишнє середовище пише журнал «Наше птахівництво».

Основний раціон, що використовують у птахівництві (без сої або на основі сої, гранульований корм чи ні), може змінити мікробіоту та значно покращити продуктивність.

Чинники навколишнього середовища (температура, вологість, якість підстилки, контакт з квочкою) відіграють ключову роль у розвитку мікробіоти кишківника. Під час вилуплення курчата контактують з бактеріями з поверхні яєчної шкаралупи, яка покрита бактеріями квочки та з інкубаційної шафи. Початковий контакт впливає на майбутній імунітет і здоров’я кишківника, спрямовуючи розвиток імунної системи.

У деяких випадках підстилку повторно використовують між стадами бройлерів, що позитивно впливає на мікробіоту, якщо підстилка має корисний мікробіом.

Відмінності в середовищі проживання між домашньою птицею, що вирощують традиційним способом, і птицею, що вирощують у закритих умовах, можуть впливати на кишкову мікробіоту.