Тваринництво

Середня ціна молока-сировини у січні сягнула 10,58 грн/кг

Середня ціна молока-сировини у січні сягнула 10,58 грн/кг

На 25 січня було зафіксовано такі середні ціни на молоко-сировину без ПДВ:

• екстраґатунок – 10,73 грн/кг (+4 коп., як порівняти з двома тижнями раніше);

• вищий – 10,61 грн/кг (+6 коп.);

• перший – 10,42 грн/кг (+7 коп.);

Середньозважена ціна трьох ґатунків сягнула 10,58 грн/кг (+6 коп).

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Володимир Андрієць.

Середні ціни на великі та середні партії молока екстраґатунку по регіонах (без ПДВ): північ – 10,7 грн/кг; центр – 10,65 грн/кг; південь – 10,8 грн/кг; схід – 10,7 грн/кг; захід – 10,6 грн/кг.

Середньозважена ціна трьох ґатунків сирого молока за підсумками січня знизилася на 2%, як порівняти з груднем 2021 року.

Нагадаємо, напередодні Нового року деякі переробники молока знизили закупівельні ціни на сировину. Водночас низка молокозаводів залишила умови співпраці з партнерами без змін.

«Найбільше зниження отримали виробники, в яких покупцями були заводи «Молочного альянсу», – від 5% до 10%, залежно від регіону та локальної кон’юнктури, – зазначив Володимир Андрієць. – Особливу роль при цьому відігравав факт відсутності диверсифікованого збуту молока з ферм, через що такі виробники отримали свої безапеляційні мінус 10%».

За словами експерта, переробники молока не пристали на пропозицію Мінагрополітики створити робочу групу, повернувши на той час ціни до попередніх рівнів.

«Та буквально через два тижні після цінового демаршу частина переробних підприємств переглянула пропозицію для окремих виробників у бік підвищення – загалом для тих, в кого попереднє зниження було найбільшим, – зауважив Володимир Андрієць. – У цілому найбільше відкотилися ціни на вищий та перший ґатунки».

Серед учасників АВМ 75% виробників молока екстраґатунку отримали зниження цін на сировину на 3-5%. Для 41% виробників вищого ґатунку зниження склало 5-10%. І 25% ферм, які виробляють молоко першого ґатунку, мали зниження цін у межах 7-10%, уточнив Володимир Андрієць.

Спроби штучно знизити ціни не ринковими методами, з посиланням на хибні твердження окремих заангажованих осіб, про необґрунтовано високу рентабельність у виробників, однозначно матиме негативний вплив на сировинний сектор молочної галузі.

Нагадаємо, умовна прибутковість виробництва молока у січні зросла на 21%.