Тваринництво

Розвитку аспергільозу сприяє високий рівень запиленості у приміщенні

Розвитку аспергільозу сприяє високий рівень запиленості у приміщенні

Зараження птиці аспергілою відбувається, як правило, аерогенним шляхом, пише журнал «Наше птахівництво».

Розвитку аспергільозу сприяє високий рівень запиленості у приміщенні, оскільки з пилом легко переносяться різні мікроорганізми. За нормальних умов повітря фільтрується у дихальних шляхах птиці.

За порушення умов утримання і високої концентрації збудника у приміщенні пил, спори бактерій і грибів потрапляють прямо в альвеолярні мішечки птиці, а потім – у легені. Альвеолярні мішечки й легені не в змозі ефективно видаляти ці речовини, тому навкруги спор грибів, щоб обмежити їх поширення, формується вузлик.

Під час руйнування спор і міцелія гриба виділяються токсини, що обумовлює патологічний процес – аспергілотоксикоз. За попадання спор грибів до організму птиці через респіраторні органи розвивається запальний процес – гостра пневмонія, можуть формуватися вузлики (вузликова пневмонія). У внутрішні органи аспергіли потрапляють із током крові. Наявність аспергіл у мозку птиці спричиняє розвиток нервових явищ.

Інкубаційний період хвороби триває 3-10 днів. Уражені аспергілою індики неактивні, вони важко дихають, повільно зростають, тримаються ближче до стін пташника.

Перебіг аспергільозу в індиків може бути як у гострій, так і в хронічній формі. У перехворілої птиці імунітет на цю хворобу не виробляється, індики можуть хворіти протягом життя повторно.

Як повідомлялося, щоб не допустити спалахів аспергільозу, «Пан Індик» використовує столярну стружку.

Довідка

Аспергільоз – інфекція, яку спричиняють різні види грибів роду Аspergillus. Характеризується фібринозними вузлуватими ураженнями органів дихання і серозних покривів у птиці. Зараження може відбуватись аерогенним шляхом через органи дихання або через шлунково-кишковий тракт. Хвороба не заразна, вона не поширюється від однієї особини до іншої. Джерелом розповсюдження інфекції є уражені інкубаційні яйця, ембріони, корми, ґрунт, підстилка, повітря.