Тваринництво

Розрив цін між різними ґатунками молока скорочується

Розрив цін між різними ґатунками молока скорочується

Закупівельні ціни на молоко у жовтні зросли на 4%, але є нижчими за минулорічні.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Тривале просідання експортних цін на молочні продукти у світі призвело до зниження експортної виручки від молочних продуктів. Проте обсяг відвантажень за вісім місяців цього року був на 11,8% більшим, ніж за аналогічний період 2017 року та склав 583,5 тис. тонн.

Крім того, підтримку цінам склали недостатня пропозиція молока на ринку та девальвація. І ціни на молоко основних ґатунків зросли в межах 4%.

Так, у жовтні молоко екстра-ґатунку коштувало 9,94 грн/кг (з ПДВ),  що на 4,19% вище за ціну вересня. Діапазон цін коливався в межах 9,3-10,4 грн.

Вищий ґатунок за місяць подорожчав на 3,43% і коштував в середньому 9,05 грн. Максимальне значення ціни було в межах 9,6 грн, а мінімальне – 8,2 грн.

Молоко першого ґатунку подорожчало найбільше – на4,3% – до 8,49 грн/кг. Ціна коливалася від 8,6 до 9,5 грн.

Скорочення розриву між цінами різних ґатунків молока відбувається за рахунок того, що ціни на екстра-ґатунок дуже близькі до граничної, яку можуть заплатити переробники.

Проте порівняно з цінами минулого року ціни показують від’ємну динаміку: екстра- ґатунок подешевшав на 2,83%, вищий – на 0,11%, а перший – на 2,41%.

У короткостроковій перспективі варто очікувати подальшого росту ціни на тлі поглиблення від’ємної динаміки виробництва молока та росту собівартості виробництва (подорожчання енергоносіїв), зазначили в АВМ.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!