Тваринництво

Розгінні вентилятори в пташнику дозволяють заощадити до 30% електроенергії

Правильно спроєктована в пташнику система вентиляції з розгінними вентиляторами, які ретельно перемішують повітря від підлоги до стелі й від одного кінця приміщення до іншого, знижує витрати електроенергії на 10-30%. Крім того, поліпшує якість підстилки та повітря, пише журнал «Наше птахівництво».

За заміни низькоякісних припливних клапанів на клапани з високими теплоізоляційними властивостями енерговитрати можна знизити на 10%. Йдеться про припливні клапани з високоякісного поліуретану, що зменшує ризик їх замерзання чи деформації внаслідок перепаду температур. Так само важлива конструкція і герметичність клапанів.

У регіонах із тривалим сезоном спеки довгі пташники ефективніші, ніж короткі й широкі, бо тунельна вентиляція охолоджуватиме птицю ефективніше.

Завдяки застосуванню засобів для зменшення рівня аміаку в підстилці інтенсивність роботи системи вентиляції можна знизити в перший період вирощування курчат, заощаджуючи на обігріві 30% ‒ це легко компенсує вартість засобів для оброблення підстилки.

Використання вентиляторів із рейтингом енергоефективності 0,60 м³/хв/Ватт або краще (за статичного тиску 25 Па) дозволяє заощадити на вентиляції пташника десятки тисяч гривень на рік.

Як повідомлялося, пташники з розгінними вентиляторами мають більш рівномірну температуру підлоги.