Тваринництво

Рівень охратоксину А в кормі для птиці не повинен перевищувати 0,2 мг/кг

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Рівень охратоксину А в кормі для птиці не повинен перевищувати 0,2 мг/кг

Допустимий для птиці рівень охратоксину А – 0,2 мг/кг корму. За більшої концентрації з’являється нефропатія, що супроводжується дегенерацією ниркових канальців і симптоматикою ниркової недостатності.

Охратоксикоз уражує птицю внаслідок поїдання корму, найчастіше кукурудзи й пшениці, що містить охратоксини А і В. Їхні основні продуценти — гриби родів Penicillium і Aspergillus. Перші синтезують мікотоксини за температури нижчої від +5 °С, а другі – за вищої температури й досить високої відносної вологості.

За відсутності джерел азоту деякі гриби окислюють глюкозу до глюконової кислоти, що знижує pH (нижче від 2), і звичайні бактерії вже не можуть розмножуватися. Однак самі гриби за подальшого надходження азоту здатні утилізувати глюконову кислоту.

Збудник потрапляє в організм переважно аерогенним шляхом. У місцях локалізації (слизова оболонка гортані, трахеї, бронхи, а також легені й повітроносні мішки) спори гриба проростають і викликають запальну реакцію – у вигляді вузликів.

Крім того, спори гриба, рідше – міцелій, можуть лімфогематогенним шляхом розноситися по всьому організму, осідати й розвиватися в тканинах й органах.

В організмі птиці гриби за сприятливих умов посилюють свої патогенні властивості, виділяють протеолітичні ферменти й ендотоксини з гемолітичними й токсичними властивостями.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями