Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Рівень охратоксину А в кормі для птиці не повинен перевищувати 0,2 мг/кг

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Рівень охратоксину А в кормі для птиці не повинен перевищувати 0,2 мг/кг

Допустимий для птиці рівень охратоксину А – 0,2 мг/кг корму. За більшої концентрації з’являється нефропатія, що супроводжується дегенерацією ниркових канальців і симптоматикою ниркової недостатності.

Охратоксикоз уражує птицю внаслідок поїдання корму, найчастіше кукурудзи й пшениці, що містить охратоксини А і В. Їхні основні продуценти — гриби родів Penicillium і Aspergillus. Перші синтезують мікотоксини за температури нижчої від +5 °С, а другі – за вищої температури й досить високої відносної вологості.

За відсутності джерел азоту деякі гриби окислюють глюкозу до глюконової кислоти, що знижує pH (нижче від 2), і звичайні бактерії вже не можуть розмножуватися. Однак самі гриби за подальшого надходження азоту здатні утилізувати глюконову кислоту.

Збудник потрапляє в організм переважно аерогенним шляхом. У місцях локалізації (слизова оболонка гортані, трахеї, бронхи, а також легені й повітроносні мішки) спори гриба проростають і викликають запальну реакцію – у вигляді вузликів.

Крім того, спори гриба, рідше – міцелій, можуть лімфогематогенним шляхом розноситися по всьому організму, осідати й розвиватися в тканинах й органах.

В організмі птиці гриби за сприятливих умов посилюють свої патогенні властивості, виділяють протеолітичні ферменти й ендотоксини з гемолітичними й токсичними властивостями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: