Рівень енергії в раціонах бройлерів визначає споживання корму
Німецькі й шотландські вчені провели експеримент, у якому вміст енергії в раціоні півників-бройлерів кросу рос 308 було знижено на 5% і 10%, а рівень збалансованого протеїну поступово зменшували зі 100% рекомендованого постачальником кросу до 70% (чотири різних рівні протеїну).
У результаті досліду дійшли висновку, що птиця збільшувала споживання корму зі збільшенням рівня амінокислот. Ця тенденція мала нелінійний характер.
Зниження рівня енергії в раціоні на 5% і 10%, як і передбачалося, супроводжувалося збільшенням спожитого корму. Однак розбіжності між групами, які отримували раціон із умістом енергії 95% і 90%, були меншими, ніж між групами з рівнями енергії 100% і 95%.
За рівня амінокислот у кормі у кількості 70% рекомендованого постачальником кросу спостерігалися значні втрати кормів, особливо в групі з умістом енергії 100%.
За рівня амінокислот 70%, 90% і 100% в рекомендованих для кросу споживання енергії було майже однаковим у групах, які отримували раціони з умістом енергії 95% і 100%. Це підтверджує теорію про те, що рівень енергії в раціонах бройлерів визначає споживання корму.
Зниження рівня енергії з 95% до 90% супроводжувалося постійним зменшенням споживання корму. Крім того, була відзначена постійна тенденція до збільшення вмісту амінокислот за зменшення вмісту енергії.
Про те, як зменшити використання корму за рахунок правильного балансування амінокислот, розповість професор Національного університету біоресурсів і природокористування Михайло Сичов на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming. Форум відбудеться 10-11 квітня у Львові.
Детальніше читайте тут.
Додати коментар