Тваринництво

РІС не рекомендує годувати свиноматок пізнього супоросу підвищеними нормами

У пізню супоросність свиноматки годівля має забезпечити потребу в поживності для підтримання власного метаболізму, кондиції, а також повноцінного росту й розвитку плодів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Схеми годівлі супоросних свиноматок, рекомендовані компанією РІС, ґрунтуються на принципах простоти в провадженні та економічній доцільності. Так, худих, виснажених свиноматок пропонують годувати на рівні 8,6 Мкал ME/день, або 6,5 Мкал ЧЕ/день.

Для ремсвинок, нормальних і жирних свиноматок норма 5,9 Mкал ME/день, або 4,4 Mкал ЧЕ/день.

Якщо вага свинки на заплідненні більше 160 кг, базову норму треба збільшити на 250 г/день у кінці супоросності.

Надлишкова годівля (понад 10 MКал ME/день) негативно впливає на загальну народжуваність упродовж усіх циклів. Жирних свиноматок не слід годувати нижче від базового рівня на початку та в кінці супоросності ‒ мінімум 11 г засвоюваного лізину для ремсвинок і свиноматок під час усієї супоросності.

У період пізнього супоросу РІС не рекомендує годувати свиноматок підвищеними нормами. Адже більші норми тільки незначно збільшують вагу поросят, народжених від ремсвинок, і зовсім не впливають на вагу поросят, народжених від свиноматок. Натомість призводять до більшої кількості мертвородів у ремсвинок і свиноматок. До того ж знижується споживання корму на лактації і врешті-решт скорочується продуктивне життя свиноматок на фермі.

Раніше ми писали про особливості годівлі свиноматок РІС у транзитний період.