Тваринництво

Реалізувати свиней тепер можна лише підприємствам, підконтрольним компетентному органу

Відтепер неможливо реалізувати чи переміщувати свиней до підприємств, не зареєстрованих у Єдиному державному реєстрі тварин. Ця ініціатива належить Держпродспоживслужби та ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин».

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Згідно з роз’ясненням Держпродспоживслужби, 23 жовтня було оновлено програмний продукт «Єдиний державний реєстр ветеринарних документів». Однією зі змін стало унеможливлення видачі дозвільних документів на переміщення сільгосптварин до підприємств, якщо ті не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі тварин, а отже, не  підконтрольні компетентному органу.

Ця вимога стосується підприємств, діяльність яких пов’язана з утриманням, розведенням, забоєм, утилізацією сільськогосподарських тварин, організацією та проведенням виставок тварин, їх реалізацією.

У такий спосіб Держпродспоживслужба прагне забезпечити належне виконання законодавчих вимог щодо ідентифікації та реєстрації тварин,  а також покращити простежуваність та контроль  переміщення свиней і продукції з них в умовах складної епізоотичної ситуації щодо АЧС.

Виробники свинини зазначають, що хоч ініціатива і має на меті побороти нелегальних виробників, є ризик, що «сірі» підприємства сформують окрему систему. А отже, необхідні додаткові кроки для боротьби з нею.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!