Тваринництво

Реалізація живця свиней на забій за дев’ять місяців зросла на 7,6%

Протягом січня-вересня 2019 року промислові виробники свинини реалізували на забій 3,6 млн свиней. Це на 5,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України» (АСУ) з посиланням на дані Державної служби статистики.

Додаткові 176 тис. свиней та вища на 2 кг, ніж торік, забійна маса (109 кг/гол. за підсумками січня-вересня) збільшили сукупні обсяги реалізації живця на забій на 7,6%. За три квартали 2019 року на бійні та м’ясокомбінати надійшло 387,6 тис. тонн свинини – плюс 27 тис. тонн свинини до доробку аналогічного періоду минулого року, зазначили в АСУ.

Водночас активізація забою відзначається на тлі повільнішого приросту обсягів вирощування, які за аналізований період додали 4,7%, склавши 403,9 тис. тонн живої маси. «Тож 96% отриманої живої маси свиней спрямували на забій проти 93% протягом трьох кварталів 2018 року. Це може уповільнити відновлення промислового поголів’я», – наголосили в АСУ.

Крім цього, приріст внутрішньої пропозиції промислової свинини в кінці року обмежить втрата десятки вітчизняних свиногосподарств, які цього року стали жертвами АЧС.

Унаслідок цього внутрішній ринок недоотримає близько 1,8%, або 24 тис. тонн живої маси промислових свиней на забій. Утім, це відіграє роль своєчасної підтримки рівня закупівельних цін, додали в АСУ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!