Тваринництво

Раціони зі зниженим умістом протеїну можуть скоротити витрати на корми для птиці

Раціони для птиці зі зниженим умістом протеїну, що мають ідеальний амінокислотний склад, дозволяють знизити витрати на корми, пише журнал «Наше птахівництво».

Збалансований уміст амінокислот, досягнутий за допомогою додавання в раціони їхніх синтетичних аналогів, дозволяє підвищити ефективність використання азоту раціону і знизити його виділення в довкілля.

Раціони для курей-несучок зазвичай збагачуються тільки першою лімітованою амінокислотою – метіоніном. Натомість зниження рівня сирого протеїну у раціонах за одночасного включення в нього інших лімітованих амінокислот (лізину, треоніну і триптофану) дозволяє знизити витрати і виділення азоту в довкілля. Особливо актуальним цей ефект є на тлі зростання цін на соєвий шрот і підвищення вимог щодо екологічної безпеки.

Усі життєві процеси в організмі птиці пов’язані з білковим обміном. Несучкам потрібне систематичне надходження протеїну з кормом, оскільки протеїн тіла безперервно витрачається на продукування яєць, і за тривалого або повного виключення його з раціону птиця гине.

Білки корму необхідні для побудови білка тіла, відновлення тканин, утворення білка яєць. До 75% спожитого з кормом азоту включається до складу клітинних і тканинних білків.

Часто білки діють як ферменти або є складовою частиною ферментів, гормонів, імунних тіл та інших життєво важливих речовин. Білки як електроліти підтримують водно-сольову рівновагу в організмі. Так, за браку в кормовому раціоні вуглеводів і жирів або надлишку білка птицею може використовувати протеїн як джерело енергії.