Тваринництво

Птиці не можна згодовувати свіжозібране зерно

Птиці не можна згодовувати свіжозібране зерно

Птахівники часто намагаються швидко та у великій кількості закупити молоде зерно, щоб надалі використовувати його для виробництва комбікорму. Адже вартість щойно зібраного зерна зазвичай на 20-40% менша за ринкову.

Однак без попередньої післязбиральної стабілізації свіжозібраного зерна тривалістю щонайменше 1-1,5 місяці використовувати його не можна.

У привезеному з поля зерні мають повністю зупинитись обмінні процеси (зазвичай це відбувається протягом 5-8 тижнів), стабілізуватися склад біополімерів (крохмалю, білків, жирів), а також знизитися до мінімуму дихальна активність.

Свіже зерно, потрапивши в організм птиці, утворює гель на основі розчинених у ньому некрохмалистих полісахаридів і білків із третинною структурою, що не закінчили формування. Це призводить до зростання показника в’язкості хімусу до 60-80 сПз, тоді як нормальне переварювання відбувається тільки за в’язкості 20-25сПз.

В’язкий хімус паралізує дію власних травних ферментів, знижує доступність субстратів корму до активних центрів ферментів та уповільнює процес евакуації вмісту кишківника з одного його відділу в інший.

Це призводить до різкого погіршення перетравності поживних речовин й обсягів усмоктування. З’являється додаткова кількість неперетравлених  поживних речовин у товстому кишківнику, де на їх основі розмножується умовно-патогенна та патогенна флора.

Дуже швидко це закінчується видимими розладами травлення, відмовою птиці від корму, появою в’язкого посліду коричневого кольору, падінням продуктивності. Якщо не вжити заходів, часто це призводить до масового відходу птиці.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!