Пташиний послід за удобрювальними якостями перевершує гній
Пташиний послід містить велику кількість різних поживних елементів у легкодоступній для рослин формі. До нього входить низка мікро- і макроелементів, таких як марганець, цинк, кобальт, мідь, залізо тощо.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Переважна частина поживних елементів посліду перебуває у водорозчинних формах. Курячий послід – гарне джерело органічних мінералів і речовин, що стимулюють активний ріст рослин. Земля, удобрена курячим послідом, добре родить навіть через кілька років після першої обробки.
За удобрювальними якостями пташиний послід перевершує гній, а за швидкістю дії відповідає мінеральним добривам.
Послід качок і гусей більш водянистий, а за вмістом поживних елементів наближається до звичайного гною. Уміст поживних елементів у посліді птиці залежить від складу та якості згодовуваних кормів, а також від способу утримання.
Пташиний послід застосовують для підвищення родючості ґрунтів. Це органічне добриво швидко розчиняється в ґрунтовому розчині. У рік внесення з посліду в середньому засвоюється 50% азоту, 20% фосфору і 70% калію. Ступінь використання поживних елементів залежить від дози, гранулометричного складу ґрунту і біологічних особливостей рослин.
Ефективність дії пташиного посліду на врожайність різних сільгоспкультур еквівалентна мінеральним добривам. У рік внесення вплив посліду на врожай і якість продукції ближчий до міндобрив, а за проявом післядії в наступні роки – до гною.