Тваринництво

Прибутки виробників молока у серпні зросли на 3,7%

У серпні умовна прибутковість виробництва молока в професійних господарствах, або Український молочний індекс (УМІ) зріс на 3,7% після рекордного зростання на 10,5% в липні.

Про це на своїй фейсбук-сторінці економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Понад половину зростання забезпечило підвищення ціни на молоко на 1,9%.

Корми подешевшали на 1,7%. Хоча в концентрованому міксі фуражна пшениця подорожчала на 20% протягом одного місяця, а соняшниковий шрот при цьому подешевшав на 10%.

«Прибутки виробників молока в серпні 2021 року були лише на 3,7% нижчими, ніж за аналогічний період у 2020 році, – зазначив експерт. – Але це був другий найгірший серпень за останні п’ять років з точки зору прибутковості виробництва молока».

Перші сім місяців 2021 року дозволили молочникам заробити на 24,4% менше, ніж торік за той самий період. «Поки що це найгірший рік за останнє п’ятиріччя», – зауважив Андрій Ярмак.

У вересні зазвичай УМІ різко зростає. Середнє зростання УМІ за останні 10 років в вересні становило 10%, але торік уперше УМІ в цьому місяці знизився.

Також зовнішній фактор є переважно позитивним. Протягом останнього місяця світові ринки переважно потроху зростали. «Правда, для нас це стає менш актуальним, бо ми мало експортуємо і мало імпортуємо – відносно, звичайно», –  додав Андрій Ярмак.

Як повідомлялося, дефіцит молока-сировини активізує зростання цін.

Довідка

УМІ – це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Динаміка УМІ чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, бо ці чинники враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. В залежності від змін у рівнях ефективності в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.