При виборі пробіотика для птиці враховують його фармакологічні властивості
Обираючи пробіотик для птиці, доцільно враховувати його фармакологічні властивості. За потреби нормалізувати примембранне травлення не слід застосовувати препарати на основі дріжджів. Сильні антагоністи на основі В. subtilis будуть ефективні тільки за окремих інфекцій.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Не можна повністю відмовитися від антибіотиків, оскільки можлива реальна загроза поширення інфекції на все поголів’я з різким зниженням виробничих показників.
Препарати, що містять лакто- й біфідобактерії, можуть бути неефективними, якщо їх виробляють на основі медичних або неактивних в кишківнику птиці штамів мікроорганізмів.
Пробіотики є антагоністами для патогенної мікрофлори, пригнічуючи її ріст і знижуючи вірулентність.При цьому не чинять алергічної, ембріотоксичної й тератогенної дії на макроорганізм.
На основі нормальної мікрофлори кишківника – лактобацил, біфідобактерій, стрептококів – розроблено низку препаратів для підтримання й відновлення біоценозу травного тракту, а також лікувально-профілактичні засоби за шлунково-кишкових захворювань птиці. Препарати містять спорові мікроорганізми, які не є постійними мешканцями кишківника птиці.