Тваринництво

Протеїнове голодування послаблює імунітет свиней

Протеїнове голодування послаблює імунітет свиней

Брак протеїну в раціонах вагітних свиней спричиняє недорозвиток приплоду й зниження його життєздатності.

За недостатнього надходження в організм протеїну або незадовільної його якості порушується загальний обмін речовин, що призводить до виснаження тварин (унаслідок використання власних білків тіла), дистрофії тканин, а в тяжких випадках – навіть до загибелі.

Протеїнове голодування послаблює імунологічну функцію організму. У зв’язку з посиленою втратою внутрішньоклітинного білка (білка плазми) порушується функція антитілоутворення, послаблюється напруженість поствакцинального імунітету.

Розповсюдження у свинарстві постнатальної функціональної незрілості пов’язане з наявністю у маточному поголів’ї великої кількості стресочутливих тварин, інтенсивним використанням свиноматок без урахування підготовленості їх організму до репродукції, незбалансованості раціонів, порушення санітарно-гігієнічних умов утримання, радіаційним впливом тощо, особливо в період глибокої супоросності.

У таких умовах організм плодів за одиницю часу отримує меншу кількість кисню й поживних речовин. Це зумовлює зміни профілю імунологічних і біохімічних процесів у клітинах тканин і органів, які лежать в основі енергетичного забезпечення.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!