Тваринництво

Пропонується скасувати ввізне мито на ВРХ і ДРХ

Скасування ввізного мита на живу велику і дрібну рогату худобу стане дієвим виходом у ситуації постійного скорочення її поголів’я.

Так вважають учасники робочої групи з оперативного вирішення питань, пов’язаних із оподаткуванням в аграрному секторі – представники Мінагрополітики, Державної податкової служби, Держпродспоживслужби, регіональних департаментів агропромислового розвитку, Асоціації тваринників.

Вони зауважують, що на 1 грн неотриманого мита при імпорті ВРХ до державного бюджету надходитиме 5 грн податків, у тому числі через сплату ПДВ.

Розрахунок такий: в Україну ввозиться 5 тис. голів ВРХ масою 200 кг, для відгодівлі якої до 600 кг потрібно 260 днів. Вартість утримання однієї тварини становить 85 грн на день і 22 тис. грн загалом.

Враховуючи всі податки від господарської діяльності, дохід від м’яса тварин до держбюджету становитиме понад 14,5 тис. грн на голову проти близько 2,8 тис. грн, які не надходять до бюджету від сплати податків при імпорті. Тобто за 5 тис. голів до державного бюджету може надійти до 73 млн грн.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький зауважив, що на попередньому засіданні Аграрного комітету це питання вже порушувалося. 

«Мінагрополітики повністю підтримує бачення профільних організацій тваринників щодо вирішення проблеми розвитку тваринництва, що водночас дає можливість зміцнити продовольчу безпеку, а також збільшити надходження до держбюджету більше ніжу уп’ятеро, – зазначив віг. – Тому ми запропонували зібрати разом усі ініціативи за декілька днів, щоб на наступному засіданні комітету обговорити це комплексно і стати до розроблення відповідного законопроєкту».

Вирішення проблеми, зокрема, потребує внесення змін до Митного тарифу України.

Як повідомлялося, імпорт живої ВРХ за вісім місяців 2021 року скоротився на 5,1% – до 2,3 тис. голів.

Нагадаємо, ціна продавців європейської кози може зрости вдвічі після сплати ПДВ.