Тваринництво

Промисловий вилов риби в Україні електронізують

Промисловий вилов риби в Україні електронізують

В Україні розроблено електронну систему звітності про вилов рибальськими суднами. Зараз система працює в тестовому режимі, повідомили в Держрибагентстві.

Вже створено розділи, пов’язані з розподілом промислових можливостей та видачею дозволів на вилов, блоки про  суб’єктів господарювання та рибальські судна.

Готова система міститиме дані щодо наявних промислових можливостей та їх розподілу, виданих дозволів, звітність про стан використання промислових можливостей, інформацію про суб’єктів господарювання, що здійснюють рибопромислову діяльність та рибальські судна тощо.

Завдяки системі моніторингу держава отримає можливість у режимі реального часу відслідковувати обсяги промислового вилову, наголосили у Держрибагентстві.

Доступ до системи матимуть і територіальні управлінням Держрибагентства, які вноситимуть рибопромислові дані з паперових носіїв.

Згодом планується забезпечити доступ до Електронної системи для промислових підприємців для самостійної подачі заяв на встановлення частки добування водних біоресурсів, отримання дозволів на вилов та подання звітності про вилучення водних біоресурсів.

Довідка

Міністерство закордонних справ Естонії виділило грант на проект із розробки та запуску інформаційної системи моніторингу промислового вилову риби в Україні. В рамках проекту запланована адаптація інформаційної системи Естонії відповідно до українського законодавства, її модифікація для подальшого застосування в рибному господарстві України.

Очікується, що в листопаді 2017 року експерти з Естонії проведуть навчання представників Держрибагентства щодо практичного використання системи.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!