Тваринництво

Прогнози щодо врожаю меду оптимістичні

У 2021 році бджолярі прогнозують хороший урожай меду, незважаючи на несприятливу весну.

«Нинішня весна виявилася ненабагато кращою, ніж торік: холодний квітень і прохолодний травень із частими дощами. За таких умов бджолині сім’ї розвиваються повільно, а пасічники знову були вимушені підгодовувати бджіл», – розповів співвласник бджолосадиби «Знатний мед» Валерій Курейко.

Крім того, напередодні сезону не вистачало бджолопакетів.

«З одного боку, багато бджіл не пережили зимівлю, у деяких регіонах 40-50%. З іншого, зріс попит на бджолопакети з боку бджолярів, які планують розширити пасіки. Все це призвело до справжнього дефіциту бджолопакетів цієї весни, – зазначив він. – До середини травня більшість бджолопакетів для самовивозу було продано».

У цьому році бджолярі також прогнозують хороші медозбори.

За словами Валерія Курейка, цього року добре квітнутимуть акація та липа. Тепла погода з короткочасними дощами сприятиме гарному виділенню нектару.

Також збільшилися посівні площі під медоносними культурами, зауважив він. Через попит на соняшникову олію посіви соняшнику в 2021 році можуть досягнути рекордних 7 млн га. Гречки теж посіяли більше, ніж торік (150 тис. га) через скорочення імпорту та в результаті державної підтримки аграріїв по цій культурі.

«Тому можна зібрати хороший врожай меду, головне – щоб була достатня кількість бджолосімей, а самі сім’ї були достатньо сильними на момент основного медозбору», – резюмував експерт.

Нагадаємо, Україна входить до трійки світових експортерів меду.