Тваринництво

Проблеми з травою на пасовищах після опадів

Проблеми з травою на пасовищах після опадів

Наразі на переважній території Великої Британії спостерігається серйозний дефіцит ґрунтової вологи. Для повернення ґрунту в польовий стан потрібно понад 75 мм опадів, пише ahdb.

Багато фермерів вдаються до підживлення, аби задовольнити потреби, одночасно намагаючись зберегти деякий ґрунтовий покрив. Покрив також затінить ґрунт від спеки і допоможе зменшити подальші втрати вологи. Важливо намагатися не з’їдати траву на пасовищах занадто низько (менше 3 см), оскільки її відновлення після дощу займе більше часу.

Навіть після дощів важливо використовувати підживлення, щоб дати траві шанс на відновлення. Швидше за все, для відновлення кореневих резервів знадобиться близько 21 дня. Можливо, доведеться здійснити повторну сівбу або трава відновиться пізніше. У цей період бажано не випасати на ній тварин.

Недолік вологи впливає на поглинання азоту, тому немає сенсу в його внесенні про всяк випадок. Цілком імовірно, що після першого дощу азот, мінералізований у ґрунті або невикористаний раніше, стимулюватиме відновлювальне зростання, але для збільшення виробництва трави потрібен додатковий азот, особливо якщо вона піде на силос.

Застосовувати азот треба тільки тоді, коли ґрунт досить вологий для активного росту, в іншому випадку азот перейде в навколишнє середовище.

Шкідники, ймовірно, представлятимуть проблему через нещодавні опади. Адже хоч суха погода зменшила кількість паразитів, личинки могли переміститися в ґрунт і, швидше за все, повернуться, щойно з’явиться волога.

Важливий і регулярний моніторинг кількості фекальних яєць (за можливості) або приросту живої маси, щоб паразити не впливали на продуктивність.

Також варто виділяти поля для осінньої пересівби на основі попереднього врожаю або відсотка засіяних видів, оскільки ситуація може швидко змінюватися.

Як повідомлялося, пасовищне утримання корів усуває наслідки незбалансованої годівлі у стійловий період.