Тваринництво

Пробіотики в годівлі птиці мінімізують потребу в антибактеріальних засобах

Пробіотики в годівлі птиці мінімізують потребу в антибактеріальних засобах

Високу продуктивність птиці, а також підтримку здоров’я її кишківника можна забезпечити за допомогою ефективних та інноваційних концепцій годівлі.

На цьому наголошує продакт-менеджерка з кормових добавок для птахівництва компанії Biochem (Німеччина) Мелані Фриш.

Ймовірно, не існує єдиної кормової добавки, яка б компенсувала ефект підвищення продуктивності, як за застосування антибактеріальних стимуляторів росту. Однак у результаті всебічних досліджень на ринку з’явився широкий спектр добавок та ефективних рішень для годівлі.

Виробники кормів і фахівці з годівлі можуть використовувати і комбінувати їх, щоб пропонувати ефективні рішення, найкращим чином адаптовані до регіональних особливостей.

Зокрема, здоров’я кишківника поліпшують такі кормові добавки, як пробіотики, пребіотики, органічні кислоти, фітобіотики, адсорбенти мікотоксинів.

З усіх перерахованих добавок пробіотики є зареєстрованими і широко використовуваними препаратами. Хоча їхню користь для здоров’я кишківника давно доведено і визнано, постійно триває робота з підвищення їхньої ефективності.

«З одного боку, пробіотики можна використовувати для поліпшення продуктивності тварин внаслідок підвищення засвоюваності компонентів корму і підтримки розвитку кишківника, – зазначила Мелані Фриш. – З іншого боку, деякі штами мікроорганізмів, що належать до складу пробіотиків, підходять для боротьби з певними патогенами і знижують ризик кишкових розладів, у такий спосіб зменшуючи потребу в антибіотиках і покращуючи статус здоров’я птиці».

Як повідомлялося, за хронічного колігрануломатозу не допоможуть й антибіотики.