Тваринництво

Пробіотики модулюють імунну систему кишківника птиці

Практика свідчить, що пробіотики підвищують продуктивність свійської птиці. Крім того, вони позитивно впливають на морфологію кишківника, мікробні популяції, абсорбцію поживних речовин, бар’єрну функцію кишківника та імунну відповідь, діють як антиоксиданти.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Ефективність пробіотичних добавок на птахофермах часто вимірюється споживанням корму, приростами та конверсією. Поліпшення здоров’я та добробуту птиці вимірюється зниженням захворюваності та падежу на певних критичних етапах виробництва, таких як кормовий стрес (перехід на інший раціон) і стреси, пов’язані з умовами утримання (щільність посадки).

Дослідження показують, що курчата, які отримували пробіотики, мали поліпшену бар’єрну функцію і морфологію кишківника. Поглиблені морфологічні дослідження кишківника свідчать, що додавання пробіотиків збільшує абсорбційну поверхню тонкого кишківника птиці, покращуючи засвоєння поживних речовин і продуктивність.

Пробіотики модулюють імунну систему кишківника та можуть допомогти захистити його від поширених кишкових патогенів: сальмонели, клостридій, кишкової палички та інших. Крім того, вони покращують цілісність кишківника та бар’єрну функцію вже зараженої птиці.

Нагадаємо, підрахунок живих спор у кормах дозволяє контролювати якість пробіотиків.