Тваринництво

Правильно заготовлені силос і сінаж здатні роками зберігати поживність

Правильно заготовлені силос і сінаж здатні роками зберігати поживність

Силосування кормів має безліч переваг проти заготівлі сіна. Типові силосні культури забезпечують високий вихід поживних речовин з одиниці площі. Крім того, силосування можна повністю механізувати й усунути людський чинник, а також ефективно використовувати залишки від галузі рослинництва.

Правильно заготовлені силос і сінаж можуть зберігатися роками, не втрачаючи поживності. І місця вони потребують вп’ятеро менше, ніж сіно.

Важливим чинником для отримання високоякісного силосу є вологість маси, яку силосують. Залежно від виду рослин, цей показник коливається в межах 65-75%.

Кукурудзу та сорго слід скошувати у фазу молочно-воскової та воскової стиглості. У цій фазі рослини мають нижчу вологість і в масі накопичують зернову фракцію.

Конюшину й інші бобові збирають у фазу бутонізації, соняшник – на початку цвітіння, горох і вико-вівсяні – у фазу воскової стиглості бобів у перших двох нижніх ярусах.

Силос і сінаж можна порівняти з мочалкою: в них теж є велика кількість дрібних порожнин, які заповнені киснем або вуглекислим газом. Коли силос дуже вологий, порожнини заповнюються рідиною, витісняючи газ. Тоді змінюється спектр мікроорганізмів, здатних розвиватися в таких умовах із молочнокислих (бажаних) на клостридії (небажані бактерії).

За бажаної ферментації молочнокисла бактерія конвертує цукор у молочну кислоту, швидко й ефективно змінюючи pH для отримання смачного й поживного силосу.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!