Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Пожежі в Австралії матимуть наслідки для світового ринку м’яса

AgroPortal
Джерело:
AgroPortal
Поділитись:
Пожежі в Австралії матимуть наслідки для світового ринку м’яса

Під час масштабних лісових пожеж в Австралії, за попередніми даними, загинуло 100 тис. сільськогосподарських тварин.

Ця цифра не остаточна й, очевидно, згодом вона тільки зростатиме, вважає аналітик агропродовольчих ринків ФАО Андрій Панкратов.

«Справа в тому, що до кількісті тварин, які безпосередньо загинули під час пожеж, треба буде додавати втрати тварин від вибраковування через пов’язані з пожежами наслідки – опіки, стрес тощо», – пояснив аналітик.

Також можна очікувати, що через втрати пасовищ і посівів кормових культур деякі виробники позбавлятимуться навіть уцілілого стада.

«Такий самий ефект може бути й у випадках, коли постраждалим фермерам знадобиться забезпечувати собі хоч якийсь мінімальний грошовий потік», – додав Андрій Панкратов.

Причому такий перебіг подій може призвести на першому етапі до збільшення пропозиції м’яса, але далі спостерігатиметься спад виробництва.

Зараз робляться перші оцінки втрат м’ясної галузі Австралії від пожеж, проте очевидно, що наслідки трагедії будуть дійсно чутливими для всього світового ринку.

Австралія – другий у світі експортер яловичини і перший експортер баранини. Разом експорт цих видів м’яса становив у 2018 році 1,7 млн тонн.

«Ми вже почули від аналітиків, що регіони, охоплені пожежею, мали приблизно 10% національного поголів’я ВРХ і овець, тобто максимальний порядок втрат можемо побачити, – зазначив Андрій Панкратов. – Це не так вже й багато у світових масштабах, адже обсяг глобальної торгівлі м’ясом коливається з року в рік у більших розмірах. Тим не менш, світові ринки, безперечно, реагуватимуть на цю подію, адже вона була неочікуваною та надзвичайною».

Джерело:
AgroPortal
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!