Тваринництво

Потрібна вакцинація корів, аби попередити поширення невиліковної хвороби ВРХ

Потрібна вакцинація корів, аби попередити поширення невиліковної хвороби ВРХ

Нодулярний дерматит великої рогатої худоби ‒ хвороба, що стрімко наближається до України. Вона може завдати фермерам величезних збитків через загибель тварин. Про це попереджають в Асоціації виробників молока (АВМ).

За інформацією Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ), хвороба активно поширюється у таких країнах, як Румунія, Угорщина, Австралія, Росія, Вірменія, Іран. Тільки з 15 червня по 3 липня 2016 року зареєстровано 57 нових спалахів нодулярного дерматиту у деяких регіонах Росії та Казахстані, Азербайджані та балканських країнах.

В Україні поки що нодулярного дерматиту ВРХ немає. Проте хвороба поширюється дуже стрімко: швидкість її просування ‒ 70-100 км на добу. Вже за три-чотири тижні вона буде на кордоні України.

Лікування від нодулярного дерматиту ВРХ наразі не існує. Аби не допустити поширення хвороби, знищують усіх уражених тварин і тих, що з ними контактували..

«Вирішити це питання можна лише на державному рівні. Що може Україна зробити? Співпрацювати із такими світовими організаціями, як ФAO та US AID, ‒ вважає лікар ветеринарної медицини АВМ Ігор Присяжнюк. ‒ Адже у жодної держави не вистачить належного фінансування, щоб утримати ситуацію під контролем без вакцинації корів».

За його словами, наразі у світі не вистачає вакцини. Так, у Румуії не всі тварини провакциновані. Тому існує ризик, що через цю країну хвороба потрапить в Україну.

«Якщо до кінця вересня Румунія втримає розповсюдження цього захворювання, в Україні не буде жодного спалаху. Ми перезимуємо без поширення хвороби, тому що вірус реагує на зниження температури, ‒ пояснює Ігор Присяжнюк. ‒ Але попереду наступний рік. Вже зараз необхідно робити вакцинацію».

«Якщо на державному рівні буде закуплена вакцина, то, впевнена, всі члени АВМ за тиждень на 100% провакцинують своє поголів’я та поголів’я тварин з приватного сектору навколо своїх господарств», ‒ переконана керівник АВМ Ганна Лавренюк.

Вона повідомила, що зараз асоціація веде перемовини з ФAO, Міністерством аграрної політики та продовольства і Держпродспоживслужбою щодо розробки інструкцій для виробників молока, аби не допустити критичної ситуації в Україні.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!