Тваринництво

Поширенню АЧС та сибірки в Україні сприяє типова «система господарювання» — Вержиховський

Поширенню АЧС та сибірки в Україні сприяє типова «система господарювання» — Вержиховський

Для запобігання поширення таких небезпечних захворювань як африканська чума свиней і сибірська виразка, необхідно тісно працювати з населенням на місцях, а також мати можливість повноцінного і системного моніторингу ситуації по всій країні.

Про це заявив заступник голови Держветфітослужби Олександр Вержиховський, інформує Міністерство аграрної політики і продовольства.

Він нагадав, що в минулому році в Україні було зафіксовано 40 випадків АЧС.

«Це досить небезпечна динаміка. Але ми впоралися з ситуацією, хоча працювати доводилося в «пожежному» режимі. Однак, нам потрібно не гасити спалахи, а працювати на випередження», — вважає Олександр Вержиховський.

За його словами, хвороба поширюється, зокрема, через типову для України «систему господарювання».

«Наприклад, людина має підсобне господарство, однак у нього не дві-три свині, а 70 або 200! Це вже цілий виробничий процес. Тому ми повинні пояснювати людям, що це безвідповідальність і халатність: якщо не можеш забезпечити систему безпеки — не маєш права тримати свиней», — говорить він.

За словами Олександра Вержиховського, мова йде про інтереси держави, а, відповідно, кожного громадянина.

«Сьогодні треба йти до власника і пояснювати йому про потенційну небезпеку поширення АЧС, а тим більше — сибірської виразки. Розповідати, як йому діяти, чого не можна робити. Але треба діяти у співпраці з місцевими громадами, органами влади, ЗМІ. Заразні хвороби не знають ніяких кордонів, не розуміють реформ. З ними треба стратегічно і тактично боротися», — підсумував Олександр Вержиховський.

Нагадаємо, 23 березня в Харківській області встановлено факт захворювання тварини на сибірку. До цього останні випадки захворювання тварин на сибірку в Україні були зареєстровані в 2012 році в Черкаській і Запорізькій областях.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!