Тваринництво

Поросятам після відлучення треба максимально стимулювати апетит і поїдання корму

Поросятам після відлучення треба максимально стимулювати апетит і поїдання корму

Організм поросяти після відлучення втрачає щоденний захист, який він отримував із молоком матері. Також відбувається перехід із переважно тваринного білка материнського молока на інші види тваринного (сухе молоко, сироватка тощо) та рослинного білків (соєві продукти). Здебільшого цей процес супроводжується діареєю.

У перший тиждень після відлучення поросят потрібно максимально стимулювати апетит і поїдання корму. Тому комбікорм має бути високої якості, без сторонніх неприємних смаків.

Не менш важливим є легкий доступ до води. Додаткові годівниці, рідкий теплий корм, часте підгодовування – усе це підніматиме поросят і стимулюватиме до поїдання комбікорму.

Споживання корму та прирости ваги в перший тиждень після відлучення визначають те, як добре поросята ростимуть протягом усього періоду дорощування. Надалі має відбуватися поступове заміщення тваринного протеїну та соєвих концентратів на дешевші джерела рослинного протеїну (соєвий і соняшниковий шрот).

Важливо вчасно змінювати комбікорм відповідно до ваги так, щоб щоденні прирости не зменшувались, а навпаки, зростали щотижня.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!